KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13699001
nr 1369 9001
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, Komposition med äpple och tändstickor. Signerad, numrerad 99/150, Haskel 150. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x59 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 december 2020
kl 19:04:31
18/12 06:55:35
300 kr
19/12 09:08:20
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander